czwartek, 14 styczeń 2016 14:26

Więcej pieniędzy na podwórka w Szczecinie

Written by
Rate this item
(0 votes)

Aż 2 miliony złotych w 2016 roku przeznaczy szczeciński Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych na realizację programów Zielone Podwórka i Zielone Przedogródki Szczecina. Jest to propozycja miasta dla wspólnot mieszkaniowych. Nabór wniosków już się rozpoczął i potrwa do 1 marca.

W związku z dużym zainteresowaniem wspólnot kwoty gminnych dofinansowań w roku 2016 zostały znacznie zwiększone. Gmina Miasto Szczecin przeznaczyła po 1 mln zł na realizację każdego z programów. Pieniądze te pozwolą na zmianę większej liczby podwórek i przedogródków.

Program Zielone Podwórka Szczecina skierowany jest do wspólnot mieszkaniowych znajdujących się w budynkach położonych na terenie Szczecina i spełniających poniższe warunki:

1) znajdują się w nich lokale stanowiące własność gminy lub spółki komunalnej,
2) mają zawarte porozumienie/ umowę z gminą lub spółką komunalną na korzystanie z terenu stanowiącego własność gminy, służącego do użytku właścicieli nieruchomości wspólnej dla jej potrzeb związanych z prawidłowym funkcjonowaniem nieruchomości.

W przypadku programu Zielone Przedogródki Szczecina nie obowiązuje kryterium mówiące o lokalach komunalnych znajdujących się we wspólnocie.

Aby uzyskać dofinansowanie należy w terminie do 1 marca br. złożyć w ZBiLK kompletny wniosek wraz z projektem i kosztorysem. Listę wspólnot zakwalifikowanych do obu programów poznamy po posiedzeniu komisji konkursowej, prawdopodobnie w kwietniu. Zostanie ona podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej ZBiLK.


Zielone Podwórka Szczecina to program rewitalizacyjny, który z powodzeniem realizowany jest przez szczeciński ZBiLK od 2008 roku. Dzięki niemu zaniedbane podwórka przy wspólnotowych kamienicach odzyskują dawny blask. Podczas 8 lat trwania programu kwota gminnego dofinansowania sięgnęła ok. 7 mln zł. Pozwoliło to na renowację łącznie 93 podwórek.

Dzięki udanej realizacji programu obejmującego swoim zasięgiem szczecińskie podwórka, ZBiLK w roku 2015 po raz pierwszy uruchomił bliźniaczy program pod nazwą Zielone Przedogródki. Jego celem jest renowacja miejskich zieleńców położonych przed kamienicami wspólnot mieszkaniowych. W roku ubiegłym dzięki gminnym dofinansowaniom renowację przeszło 11 przedogródków. W tym roku program jest kontynuowany.

 

 

Liczba wyświetleń artykułu : 1373 times Last modified on czwartek, 14 styczeń 2016 14:35

Zapisz sie do newslettera