wtorek, 12 wrzesień 2017 07:17

Przyjazne Katowice

Written by
Rate this item
(0 votes)

Katowice są przyjazne pod wieloma aspektami. Punkt wyjścia to dobrze płatne miejsca pracy. Drugim filarem działań Katowic jest zapewnianie szerokiej oferty mieszkaniowej, trzecim są elementy zapewniające wysoką jakość życia.

 – Nasi mieszkańcy doceniają bardzo wysoką jakość życia w Katowicach. Bogata oferta rozrywkowa, międzynarodowe festiwale muzyczne, wydarzenia sportowe na Spodku, setki imprez plenerowych czy świetne koncerty w NOSPR pozwalają każdemu znaleźć coś dla siebie. Katowiczanie kochają parki i lasy stanowiące połowę powierzchni miasta. W sercu Śląska można popływać kajakiem, skorzystać z największej w województwie sieci wypożyczalni rowerów lub zwiedzić imponującą Strefę Kultury, która przyciąga gości z całej Europy. W Katowicach łatwo znaleźć pracę, mieszkania są tańsze niż w innych dużych miastach, co roku powstają dla dzieci nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach, ruszają także ważne inwestycje, np. budowa trzech basenów czy czterech centrów przesiadkowych – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Pracuj w Katowicach

Katowice bardzo sprawnie przyciągają inwestorów, np. takich jak IBM, którzy oferują pracę w sektorach nowoczesnych usług biznesowych. Dzięki temu poziom bezrobocia zajmuje drugie najniższe miejsce w całej Polsce, wynosi niespełna 3%. Stały i pewny dochód gwarantuje mieszkańcom stabilizację.

Mieszkaj w Katowicach

Oferta mieszkaniowa Katowic jest rozbudowana – każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Dla studentów przygotowane są oferty akademików akademickich oraz prywatnych. Zachętą do pozostania w mieście dla absolwentów staje się program Mieszkanie Plus, w którym powstanie w Katowicach około 1000 nowych mieszkań. Cały czas powstają także nowe lokale w formule TBS, dużą popularnością cieszy się nasz program „mieszkanie za remont”. Co ważne – w porównaniu do innych dużych miast w Polsce – lokale są w Katowicach znacznie tańsze.

 Rozrywka w Katowicach

Dziś mówi się o modzie na Katowice. Miasto w ostatnich latach intensywnie inwestuje, czego efektem jest Strefa Kultury oraz przebudowany Rynek. Katowice poważnie traktuje tzw. przemysł czasu wolnego. Mieszkańcy, a także goście z regionu i całej Polski, chętnie wybierają się na duże wydarzenia sportowe – takie jak np. Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej, Mistrzostwa Świata w grach komputerowych – Intel Extreme Masters i siatkarskie mecze z udziałem reprezentacji Polski. Dużą popularnością cieszą się katowickie festiwale, takie jak Tauron Nowa Muzyka czy OFF Festival, a katowicki NOSPR bije rekordy popularności. Pod koniec 2015 roku Katowice za całokształt swoich działań otrzymały prestiżowy tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w Dziedzinie Muzyki – jako jedno z kilkunastu miast w Europie i jedyne w Polsce. Uzupełnieniem bogatej oferty wydarzeń są propozycje rekreacji na licznych terenach zielonych – w lasach i parkach, które stanowią blisko połowę powierzchni miasta. W stolicy ponad 2 milionowej metropolii można popływać kajakiem w Dolinie Trzech Stawów czy pojeździć rowerem po ponad 140 km tras rowerowych.

Liczba wyświetleń artykułu : 919 times Last modified on wtorek, 12 wrzesień 2017 07:24

Zapisz sie do newslettera